Naše škola získala dotaci na realizaci projektu v rámci programu Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina. V rámci projektu budou do mateřské školy pořízeny stavebnice na podporu rozvoje pracovních schopností a dovedností a dále do základní školy budou pořízeny učební pomůcky pro technické vzdělávání. Celková výše dotace je 49.637 Kč a tvoří 100 % nákladů projektu.

O průběhu projektu Comenius se dočtete na starých www stránkách školy:

zsbory-comenius

NIDV jako příjemce dotace vzhledem k legislativním problémům v projektu pozastavil nyní uzavírání pracovních smluv s rodilými mluvčími. Nástup rodilých mluvčích do škol je posunut na začátek prosince.

Ve školním roce 2014/2015 jsme se zapojili do projektu NIDV "Cizí jazyky pro život", jehož partnery jsou British Council Praha a Polyglot jazyková škola s. r. o.

V rámci projektu bude ve škole v pondělí a ve středu působit rodilý mluvčí. Plánujeme jeho zapojení v jedné hodině angličtiny týdně ve 4. - 9. ročníku. Dále zjišťujeme u žáků zájem o kroužek konverzace v anglickém jazyce v odpoledních hodinách.

V průběhu srpna a září byl na hřišti za školou vybudován chodník, který propojuje obě výškové úrovně hřiště. Původní travnatý svah znesnadňoval využití hřiště za horšího počasí. Docházelo ke znečisťování cvičebních ploch a hrozilo uklouznutí na trávě. Věříme, že tato úprava zlepší podmínky pro bezpečné sportovní využití hřiště. Celkové náklady akce byly 38.256 Kč. Akce byla podpořena krajem Vysočina (Fond Vysočiny, grantový program Sportoviště 2013, Drobná údržba sportovišť). www.kr-vysocina.cz

Mgr. František Eliáš, ředitel školy

Před úpravou: