Během měsíce března a dubna se žáci druhého ročníku pustili do miniprojektu  „Naše zdraví“. Tématu zdraví jsme se věnovali v hodinách předmětu Člověk a svět. To se nám zalíbilo, a proto jsme se rozhodli, že se této oblasti budeme věnovat i v dalších předmětech, a to ve výtvarné výchově, českém jazyce a matematice. Děti plnily různé úkoly, které se týkaly zdraví – ztvárňovaly bacily, luštily, četly a zjišťovaly různé informace, sestavovaly zdravý jídelníček, během hodin cvičily a protahovaly se, což pravidelně děláme od první třídy. Dále se zabývaly zajímavými úkoly v brožuře Pohyb je zdraví, kterou vydal Státní zdravotní ústav.  Zde si také na závěr miniprojektu zkusily vyplnit jednoduchý test, kde zjistily, jak jsou na tom se svým zdravým životním stylem. Věřím, že právě toto téma a úkoly s ním spojené přinesly dětem nové poznatky a informace, které využijí pro zdravý životní styl.  Tř. uč. P. Němcová

Stavíme ze stavebnice Roto – tak se jmenuje soutěž pro 1. a 2. ročníky základních škol, kterou již podruhé vyhlásil Kraj Vysočina. Letošní téma zní „Moje farma“.  Naši prvňáčci i druháčci se s nadšením zapojili a vytvořili nejrůznější zvířata, zemědělská stavení, stroje a výběhy. Na výsledek se můžete podívat na fotografiích. Tři vítězné třídy získají celodenní pobyt v přírodním muzeu na Veselém kopci. Dětem držíme palce.

Tř. uč. P. Němcová, M. Chalupa

V hodinách literární výchovy se žáci 5.ročníku seznamují s českými i světovými autory, čtou ukázky z různých literárních žánrů. V rámci zlepšení pozitivního vztahu ke knihám a hlavně k četbě byl zadán v měsíci lednu třídní projekt "Moje kniha" na téma škola.

Žáci měli za úkol během dvou měsíců pracovat s krásnou literaturou ze své knihovničky či z obecní knihovny a vyhledat v osmi knížkách část textu obsahujícího zadané slovo. Získané údaje zpracovali do vlastní knihy, kde na jednotlivé listy napsali název knihy, autora, ilustrátora, vydavatele a část textu se zvýrazněným slovem škola. Text mohli doplnit i svou ilustrací. Po dvou měsíční přípravě každý žák svoji práci prezentoval před spolužáky.

Všechny práce budou vystaveny při příležitosti 70. výročí školy.                                  p. uč. L. Olivová

Ve čtvrtek 23. března jsme se 4., 5. a 6. třída vydali na exkurzi do Brna. Nejprve jsme zavítali do planetária na program Země v pohybu. Potom jsme navštívili Technické muzeum, kde jsme si prošli uličku řemesel a vyzkoušeli si různé fyzikální jevy v technické herně. Během rozchodu jsme si prohlíželi vystavená letadla, motocykly, hudební nástroje a další vystavené exponáty. Exkurze se nám moc líbila a těšíme se na další.

M. Sedláčková

V úterý 4. dubna prošli osmáci první částí kurzu první pomoci. Tento kurz je již tradiční, organizátorem je Kraj Vysočina. Žáci si vyzkoušeli, jak postupovat při zástavě srdeční činnosti - masáži srdce. Dále se seznámili se zásadami poskytnutí první pomoci při krvácení, popálení, opaření, šoku a další. Jsme rádi, že k nám po krátké přestávce opět zavítala výborná paní lektorka. Budeme si přát, abychom se do vážných, život ohrožujících situací nikdy nedostali. A pokud přece, ať jsme duchapřítomní a dokážeme dobře využít nabyté znalosti a zkušenosti.

Foto zde

Pedagogická rada
středa 26.04.2017
- 15:00 hod.