21.5. žáci 1.třídy prožili další projektový den. Celý den pracovali ve skupinách, řešili problémové úlohy, vyhledávali a zpracovávali informace o ptácích na jaře, přičemž rozvíjeli své komunikační dovednosti a naslouchali druhým. počítalo se, četlo, psalo i tvořilo. Ve třídě celý den panovala přátelská atmosféra.                              tř.uč. M.Weinhöferová

Žáci 4.třídy v měsíci květnu absolvovali lekce dopravní výchovy. Nejprve jsme se ve škole 9.5.2018 seznámili s pravidly dopravy na silnicích, prošli jsme si dopravní značky. V pondělí 14.5. jsme jeli do Velkého Meziříčí na hřiště, kde jsme jezdili na kolech. Bylo to fajn, děti jezdily bezpečně, moc je to bavilo.

tř.uč. J.Benešová

To je název soutěžního tématu v časopisu R&R, kterého se zúčastnily 4 naše žákyně 7. třídy. Jejich úkolem bylo vymyslet si podle svých představ ostrov, erb této země a obyvatele, kteří tam žijí. To vše měly popsat. Ke každé části bylo minimálně 50 slov, samozřejmě anglicky.

Eliška Hedbávná měla název své práce „Undrieland“. Zbývající 3 děvčata Zuzana Ambrožová, Zuzana Hažmuková a Aneta Vaňková pracovaly ve skupině a jejich ostrov se jmenoval „Emojiland“.

Ke zhlédnutí nabízíme jejich výtvarnou část prací.

M.Aubusová

V průběhu měsíce března a dubna absolvovali žáci 8. ročníku tři výukové bloky první pomoci. V teoretické části si nejen zopakovali již dříve získané znalosti z poskytování první pomoci, ale dověděli se i spoustu nových informací. Prakticky si také vyzkoušeli obvazování různých zranění, nepřímou masáž srdce a uložení postiženého do stabilizované polohy. Velmi zajímavou částí programu byla prohlídka vnitřního vybavení sanitky.

Mgr. Věra Musilová, tř. uč.

V úterý 10. 4. se konala na naší škole druhá miniškolička. S dětmi a jejich rodiči jsme se sešli v tělocvičně.  Děti se představily a čekala na ně veselá rozcvička, cvičení s padákem a opičí dráha. Nezapomněli jsme také vyzkoušet horolezeckou stěnu. Na závěr dostaly děti za své sportovní výkony malou odměnu v podobě obrázku. Setkání s rodiči i dětmi bylo příjemné a těšíme se na setkání u zápisu do první třídy.                       P. Němcová, M. Chalupa

Den dětí
pátek 01.06.2018