Na středu 13. 12. si žáci třetí třídy přichystali pro své rodiče krátkou besídku a společné vánoční tvoření. Besídkou nás provedla Nelinka Eliášová a Vojtík Pipek. Program začal o půl čtvrté vánočními básničkami, vtipy a nechyběly ani skladby na hudební nástroje. Pak se rodiče společně s dětmi pustili do vyrábění vánočních ozdob. Všem patří velké poděkování za příjemnou atmosféru, která zde po celou dobu panovala.      Tř.uč. P. Němcová

Ve středu 13. prosince se odpoledne ve škole sešli rodiče a děti ze 6. třídy na vánočním tvoření. Všichni si vytvořili hvězdu z drátků a korálků. V příjemné atmosféře nám odpoledne velmi rychle uteklo.

Třídní učitelka Marta Aubusová

V úterý 12. prosince 2017 měli žáci čtvrté třídy trochu jinou hodinu anglického jazyka. Místo učitele je přišli učit někteří žáci devátého ročníku. Bylo to v rámci projektu Učíme se navzájem, který má na naší škole již několikaletou tradici. Rolí učitelů se ujali všichni zodpovědně. Vysvětlili svým svěřencům nové učivo, procvičili je a nakonec je naučili novou hru na procvičování slovíček. Čtvrťákům se hodina líbila. Žáci deváté třídy si odnesli nové zkušenosti, které mohou upotřebit ve svém dalším studiu.

Mgr. Věra Musilová

V rámci výuky anglického jazyka jsme opět sáhli do zásob svátků, které se slaví ve Velké Británii. Tentokráte to byl Hug a Bear Day (Den Objetí plyšového medvídka), který se slaví v Británii 7. listopadu.

Děti ze třetí třídy si donesly do školy svého nejoblíbenějšího medvídka nebo jiného „plyšáka“. Ve výtvarné výchově si pro něj vyrobily cestovní pas. Každý si pak naplánoval, kam by se chtěl se svým plyšovým kamarádem jednou podívat. Byly to různé destinace jako Brazílie, Španělsko aj. V anglickém jazyce se plyšáci navzájem představovali. Zde už děti využily naučené fráze.  Ve slohu jsme je využili k jednoduchému popisu oblíbené hračky. A na závěr si děti mohly vzít svého kamaráda i na rozcvičku do tělesné výchovy. Medvídci a ostatní plyšáci se určitě společně s dětmi něco nového ve škole přiučili. Děti byly nadšené, že mohly strávit dva dny se svým oblíbeným plyšovým kamarádem ve školní lavici.

M. Aubusová a tř. uč. P. Němcová

Chlapci a děvčata ze třetí třídy se zapojili do soutěže Mladí designeři 2017, kterou vyhlásila ŠKODA AUTO. Děti nakreslily podle své fantazie chytré auto budoucnosti a v hodině slohu k němu napsaly kratičký příběh. Podívejte se, jak se dětem jejich práce povedla. Všem přejeme, aby zaujala porotu svou originalitou a dočkala se ocenění.
M. Aubusová a tř. uč P. Němcová

Vesmírná kost

Moje auto se jmenuje Kost. Dokáže různé věci: létat, jezdit a plavat. Bodliny chrání řidiče a spolujezdce. Při nárazu s jiným autem se bodliny zasunou a vyjde z nich pára, která ochrání obě auta. (Airbag) Drápela Lukáš, Kadlec Jakub

Vánoční den