V pátek 30. června 2017 jsme slavnostně ukončili školní rok.

Nejprve se všichni žáci, učitelé a další hosté sešli v kulturním domě. Ředitel školy František Eliáš zhodnotil prospěch a chování, udělil pět pochval ředitele školy a vyhodnotil nejlepší sběrače druhotných surovin. Poté pozdravil žáky také starosta obce Josef Březka.

Závěr setkání patřil vycházejícím žákům. Ti si pro nás připravili pěkný a dojemný program. Děkujeme.

Po ukončení programu v kulturním domě jsme se vrátili do školy, kde obdrželi žáci od svých třídních učitelů vysvědčení.

Přejeme všem pěkné prázdniny!

Ve středu 28. června 2017 proběhlo v zasedací místnosti obecního úřadu slavnostní rozloučení žáků 9. ročníku se základní školou. Starosta obce Josef Březka předal dnes již bývalým deváťákům několik cenných rad do života. Poté se ujal slova ředitel školy Mgr. František Eliáš. Ve své prezentaci obsahující řadu vážných i úsměvných fotografií zavzpomínal na devět let, které vycházející žáci prožili v borské škole. Připomenul též řadu akcí a úspěchů, kterých se žákům podařilo dosáhnout.  Nakonec se se svými "deváťáky" rozloučila dojemnými slovy také třídní učitelka Mgr. Ludmila Zikmundová. Na závěr žáci obdrželi osvědčení o výsledcích závěrečných zkoušek a podepsali se do pamětní knihy.

Přejeme vycházejícím žákům hodně štěstí a úspěchů v další životní etapě.

Foto: Stanislav Charvát

Žáci 8. a 9. třídy pro vás připravili v rámci volitelného předmětu dílny tvořivosti - redakce III. díl letošních videozpráv s názvem malé školní maturity.

Žáci z volitelného předmětu dílny tvořivosti - redakce připravili II. díl videozpráv.

V pátek 2. června 2017 jsme oslavili Den dětí.

Nejprve se všichni sešli v tělocvičně, kde proběhlo tradiční utkání učitelů a žáků 8. ročníku v přehazované. Protože je v letošním 8. ročníku více žáků, hrály se tři sety. Všechny byly hodně napínavé a vyrovnané. Nakonec se podařilo učitelům vyhrát 2:1.

K fotbalovému utkání se dostavili učitelé jako tučňáci a žáci 9. ročníku jako Hippies.  Gól se podařilo vstřelit učitelům jen malou chvíli před koncem zápasu.

Potom se už všichni rozešli po různých atrakcích, které si svědomitě připravili žáci 8. ročníku. Za splnění úkolů získávaly děti papírové peníze a za ty nakupovaly sladkosti a další odměny.

Děkujeme SRPDŠ za finanční podporu celé akce.

Další foto z atrakcí zde