Žáci 8. a 9. třídy pro vás připravili v rámci volitelného předmětu dílny tvořivosti - redakce III. díl letošních videozpráv s názvem malé školní maturity.

Žáci z volitelného předmětu dílny tvořivosti - redakce připravili II. díl videozpráv.

V pátek 2. června 2017 jsme oslavili Den dětí.

Nejprve se všichni sešli v tělocvičně, kde proběhlo tradiční utkání učitelů a žáků 8. ročníku v přehazované. Protože je v letošním 8. ročníku více žáků, hrály se tři sety. Všechny byly hodně napínavé a vyrovnané. Nakonec se podařilo učitelům vyhrát 2:1.

K fotbalovému utkání se dostavili učitelé jako tučňáci a žáci 9. ročníku jako Hippies.  Gól se podařilo vstřelit učitelům jen malou chvíli před koncem zápasu.

Potom se už všichni rozešli po různých atrakcích, které si svědomitě připravili žáci 8. ročníku. Za splnění úkolů získávaly děti papírové peníze a za ty nakupovaly sladkosti a další odměny.

Děkujeme SRPDŠ za finanční podporu celé akce.

Další foto z atrakcí zde

V sobotu 20. května 2017 jsme oslavili 70. výročí otevření nové školy.

Celý sobotní program zahájila akademie v kulturním domě. V úvodu vystoupil starosta obce Josef Březka a ředitel školy František Eliáš. Poté již slovo patřilo žákům.

Následoval bohatý program ve škole. Ve vestibulu připomněl ředitel školy dvě osobnosti spojené s borskou školou - řídícího učitele pana Josefa Požára a manželku tehdejšího prezidenta Hanu Benešovou. Společně s ing. Marií Zmeškalovou, vnučkou Josefa Požára, odhalil pamětní desku.

Poté se již všichni rozešli po škole, aby si prohlédli fotografie absolventů, fotografie z činnosti školy, videozáznamy z historie školy a obce a zajímavé historické dokumenty. Posedět a popovívat se známými mohli všichni ve školních kavárnách.

Na školním hřišti bavil děti kašpar Kuba a dospělé Polenský Big Band.

V průběhu celého odpoledne si mohli návštěvníci zakoupit almanach vydaný u příležitosti oslav. Almanach je dále k zakoupení v kanceláři školy.

Děkujeme všech sponzorům za podporu oslav.

AGADOS, spol. s r.o.
APEX Central Europe, s.r.o.
Autocolor Šoukal s.r.o.
BOVYS, spol. s.r.o.
Catus servis spol. s.r.o.
COLAS CZ, a.s.
Elektro Zikmund, Bory
Falco computer, s.r.o.
Fibox, s.r.o.
Holoubek Trade s.r.o.
INTOP spol. s r.o.
Jihlavské potraviny, s.r.o.
Karásková Lenka
Kaufland, Žďár nad Sázavou
Klempířství pokrývačství Dvořák Vladimír, Bory
Kment, s.r.o.
Kotačka Jiří & syn, Bory
KOVO Dufek s.r.o.
KOVO Koukola, s.r.o.
Lékárna u Černého orla, Velké Meziříčí
Obec Bory Kraj Vysočina v rámci projektu Náš rok s MA 21
Oční optika a optometrie NĚMEC, s.r.o.
Papírnictví Ivona Rousová, Velké Meziříčí
Petr Viliš - Výroba nábytku
Petra Šmídková - Bioprodukt
Renova - Malec&Kadlec s.r.o.
Roman STUPKA, Malířské a natěračské práce
STAREDO s.r.o.
StudioReklama, Nové Dvory 94
Šárka Herzánová, Kobylí 562
Šebek Jan, Cyrilov
UCHYTILCZ, s.r.o.
VEZEKO, s.r.o.
Vydáno s podporou obce Bory a Kraje Vysočina v rámci projektu Náš rok s MA 21.
Zachoval Vlastimil, Osové
ZEMAS AG, a.s.

Zveme všechny rodiče, prarodiče, současné i bývalé žáky a zaměstnance a další příznivce školy.