V pondělí 4. prosince si žáci osmé třídy připravili pro své spolužáky krátké vystoupení, při kterém je seznámili s tradicemi, jež se pojí k adventu. Společně si všichni zazpívali vánoční píseň Rolničky, rolničky a třídní učitelé si odnesli do svých tříd zapálenou svíčku jako symbol předvánočního času. Připraveno bylo také malé občerstvení v podobě vánočního punče, perníčků a palačinek. Podařilo se nám navodit příjemnou předvánoční atmosféru a přiblížit se tak krůček k očekávanému Štědrému dni.

V. Musilová, M. Aubusová

V pondělí 4. prosince 2017 ve škole společně přivítáme adventní dobu. Akci pro nás připravují žáci 8. ročníku.

V pátek 30. června 2017 jsme slavnostně ukončili školní rok.

Nejprve se všichni žáci, učitelé a další hosté sešli v kulturním domě. Ředitel školy František Eliáš zhodnotil prospěch a chování, udělil pět pochval ředitele školy a vyhodnotil nejlepší sběrače druhotných surovin. Poté pozdravil žáky také starosta obce Josef Březka.

Závěr setkání patřil vycházejícím žákům. Ti si pro nás připravili pěkný a dojemný program. Děkujeme.

Po ukončení programu v kulturním domě jsme se vrátili do školy, kde obdrželi žáci od svých třídních učitelů vysvědčení.

Přejeme všem pěkné prázdniny!

Ve středu 28. června 2017 proběhlo v zasedací místnosti obecního úřadu slavnostní rozloučení žáků 9. ročníku se základní školou. Starosta obce Josef Březka předal dnes již bývalým deváťákům několik cenných rad do života. Poté se ujal slova ředitel školy Mgr. František Eliáš. Ve své prezentaci obsahující řadu vážných i úsměvných fotografií zavzpomínal na devět let, které vycházející žáci prožili v borské škole. Připomenul též řadu akcí a úspěchů, kterých se žákům podařilo dosáhnout.  Nakonec se se svými "deváťáky" rozloučila dojemnými slovy také třídní učitelka Mgr. Ludmila Zikmundová. Na závěr žáci obdrželi osvědčení o výsledcích závěrečných zkoušek a podepsali se do pamětní knihy.

Přejeme vycházejícím žákům hodně štěstí a úspěchů v další životní etapě.

Foto: Stanislav Charvát

Žáci 8. a 9. třídy pro vás připravili v rámci volitelného předmětu dílny tvořivosti - redakce III. díl letošních videozpráv s názvem malé školní maturity.

Vánoční den
pátek 22.12.2017