Poslední týden v červnu je už tradicí, že jsou předškolní děti pasovány na“ velké školáky“. Celý měsíc se poctivě učí básně, písně a tanečky, aby svým maminkám, tatínkům, babičkám a dědům ukázaly, co vše se za dobu docházky do mateřské školy naučily. Musíme děti velmi pochválit, jako každý rok i letos se bylo na co koukat. Jsme velmi pyšné na to, co jsme s dětmi všechno zvládly, ale zároveň i smutné, protože nám odchází další „naše děti“ do školy. Přejeme dětem, aby se jim ve škole líbilo, našly si nové kamarády a brzy si zvykly na jiný režim. Rodičům zase pilné a šikovné děti a spoustu trpělivosti, protože na začátku je vše těžké, ale vždy nás to posune o kousíček dál.

MŠ -pasování

Žáci deváté třídy společně s paní učitelkou Zuzanou Jurková připravili pro naše Včelky sportovní dopoledne, ve kterém si předškolní děti vyzkoušely skok do dálky, hod míčkem a běh. Celý rok děti pravidelně chodí cvičit/ a v závěru roku už i trénovat / do tělocvičny, proto výsledky všech disciplín dopadly velice dobře. Každé dítě bylo odměněno, at´ už za výsledek nebo jen za zápal a snahu.

MŠ - MUŽÍČEK pro VČELKY

Velmi oblíbeným místem našich výletů je Vodní nádrž Mostiště. V okolí nádrže je krásné prostředí, všude čisto, pohoda a klid.

MŠ -Mostiště

Den dětí jsme se rozhodli oslavit společným soutěžením dětí a rodičů na školkové a školní zahradě. Připravili jsme takové soutěže, kterých se museli účastnit společnými silami děti i rodiče. Hráli jsme si na zahradníky, vodníky a víly, překonávali jsme překážky a skládali obrázky. Na konci cesty na nás čekala odměna v podobě buřtíků, o kterou se staraly lesní žínky.

Největší odměnou pro nás byla ale také chvála maminek a tatínků za krásně připravené odpoledne, které mohly strávit se svými dětmi. Děkujeme, moc nás to potěšilo.

MŠ -den dětí

V měsíci červnu vyrážíme s dětmi prozkoumávat okolí našeho bydliště, okolí Borů. Podívejte se, kde všude jsme byli. Poznáváte to ?