Malujeme seniorům

Stejně jako v loňském školním roce je i letošní podzim ve znamení konání dobrých skutků. Letos jsme si vybrali pomoc seniorům a zapojili se do akce konané Ministerstvem práce a sociálních věcí s názvem Malujeme seniorům. Do projektu se zapojili žáci 4. – 9. třídy.

Žáci 4. ročníku navázali spolupráci s paní Mgr. Helenou Chalupovou, která je ředitelkou Domova pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova. Děti pro tamní seniory vytvořily krásná přání, která si paní Chalupová ve škole osobně od dětí převzala. Čtvrťáci také skládali básně, které spolu s fotografií třídy vložili do připraveného balíčku.

Práce žáků 5. – 9. třídy putovaly dělat radost do Charitního domova Moravec. Žáci 8. ročníku napsali tamním klientům krásné dopisy. V ostatních třídách děti vytvářely barevné a pozitivně laděné obrázky, které doplnily různými citáty.

Věříme, že všem seniorům tento malý dobrý skutek vykouzlí úsměv na tváři, pozvedne náladu a alespoň na chvíli naplní jejich svět pozitivní energií. To byl totiž hlavní cíl, v jehož duchu děti své práce vytvářely.

Žáci najdou poděkování na stránkách Charitního domu Moravec ZDE

Věra Musilová, Marta Aubusová