Dvougenerační čtení ve IV. třídě

Měsíc březen je označován za měsíc knihy a čtenářů. Žáci 4. třídy a jejich rodiče, či babičky a strýčkové se zapojili v rámci distanční výuky do dvougeneračního čtení.

Šlo o to, že dvakrát v týdnu nám v podvečerním čase předčítali z knih nejen žáci, ale ve čtení se střídali se svými blízkými. Mohli jsme tak slyšet projev při předčítání u dospělého a malého čtenáře. Čtení bylo mnohdy podpořeno prezentací či promítáním obrázků. Děti mají velmi blízký vztah ke knihám o fauně a flóře, což se také projevilo ve výběru knih. Výjimkou nebyly ale ani pohádky, či zajímavé pověsti od nových autorů. Posluchači byli velmi pozorní a po čtení odpovídali na otázky, které nám čtenáři pokládali. Zážitek z četby měli mnohdy i sourozenci čtvrťáků, za což jsme moc rádi. Celý projekt se velmi vydařil a věříme, že jsme tímto počinem zase trošku podpořili čtenářství u dětských čtenářů. Děkujeme všem, co se zapojili a zpříjemnili nám tak mnohdy náročné chvilky v našich dnech.

P. uč. Weinhőferová

Přidáno 9. 4. 2021, autor: Vladimíra Stará

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina