Mikulášská a vánoční nadílka

Tradicí se stala návštěva Mikuláše a vánoční nadílka, na kterou se, jak jinak, děti těší ze všeho nejvíc.

MŠ- vánoce

O kulturní akce jsme v předvánočním období neměli nouzi. Účastnili jsme se rozsvěcení vánočního stromu v Borech a „koledovali“ jsme v jídelně a místním obchodě. Do školky přijelo divadlo s vánoční pohádkou a malinko jsme přispěli svými výrobky na výstavě betlémů, která se konala na obecním úřadě. Stihli jsme před vánočními svátky navštívit i knihovnu.

MŠ- kulturní akce

Na konci listopadu se děti z mateřské školy začaly připravovat na vánoční a andělskou nadílku. Poctivě trénovaly písničky, básničky a tanečky, kterými se chtěly pochlubit Mikulášovi, ale i svým rodičům. Do předvánočních příprav také patřila výroba dárků z keramické hlíny. Navštívili nás žáci 9. ročníku, kteří se přišli do MŠ podívat v rámci volby povolání.

MŠ- prosinec

Návštěva v MŠ Vídeň

V rámci spolupráce s okolními školkami jsme velice rádi přijali pozvání nové paní ředitelky J. Stehlíkové a vypravili se na návštěvu za dětmi do školky ve Vídni. Děti si prohlédly školku, našly nové kamarády a také zhlédly vystoupení profesionálního žongléra.

MŠ-v MŠ Vídeň

V mateřské škole se snažíme u dětí rozvíjet a neustále posilovat zásady společenského chování. Vedeme děti k tomu, aby si uměly říct a správně požádat o pomoc. Rozvíjíme estetické cítění, zapojujeme děti do výzdoby MŠ, do péče o okolí. Chceme, aby si děti vážily vynaloženého úsilí svého i ostatních. Zapojily jsme tedy děti do společného rodinného úkolu. V MŠ si děti vybraly okrasnou dýni a jejich úkolem bylo – vyřídit vzkaz, požádat rodiče o pomoc a společně se podílet na výtvoru. Byly jsme velmi mile překvapeny. Rodiče náš záměr pochopili a všichni se zapojili.  Děkujeme za velmi tvořivý a mnohdy originální přístup a doufáme, že společným tvořením strávili hezké chvíle se svými dětmi.