Informace k testování na onemocnění Covid-19

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví bude 22. a 29. listopadu 2021 na všech školách probíhat testování na onemocnění  Covid-19.

  • Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není žák v pondělí přítomen). Nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény. Žák s pozitivním testem bude odeslán domů a situaci bude řešit místně příslušná KHS
  • Testovat se bude antigenními testy, které budou školám standartně distribuovány
  • Testovat se nemusí žáci, kteří se prokáží očkováním nebo proděláním nemoci v posledních 180 dnech (doklady platné z testování v září máme evidované). Žáci doloží pouze doklady získané po tomto datu
  • Testování není bariérové, proto pokud se žáci neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu

Přidáno 18. 11. 2021, autor: Vladimíra Stará

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina