Konzultace k přijímacím zkouškám pro 9. ročník

Vážení rodiče,

na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví se mohou žáci 9. ročníku od pondělí 12. dubna 2021 účastnit dobrovolných skupinových konzultací k přijímacím zkouškám.

Konzultace pro žáky 9. ročníku budou probíhat vždy v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.00 hodin. Žáci budou rozděleni do dvou skupin po 6 žácích. Obě skupiny se vystřídají v blocích matematiky a českého jazyka.

Žáci mohou být přítomni na konzultaci, pokud nemají příznaky onemocnění Covid-19. Jsou povinni mít alespoň chirurgickou roušku.

Škola má nově povinnost testovat děti, které jsou přítomny na výuce ve škole. Testy jsou určeny pro samoodběr (žáci si odběr provádějí sami).

Informativní video k testování můžete zhlédnout zde.

Testování se nemusí účastnit žák, který doloží:

1. prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní
  2. má negativní výsledek POC antigenního testu nebo PT-PCR testu, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotnických služeb
  3. má vystavený certifikát MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní.

Stejné podmínky platí také pro osobní přítomnost žáků u přijímacích zkoušek (Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví Č. j.: MZDR 14592/2021-1/MIN/KAN). Pro tyto účely vydáme zájemcům potvrzení o negativním výsledku testu.

Přidáno 9. 4. 2021, autor: Vladimíra Stará

loader Načítám...