Provoz školy od pondělí 17. května 2021

Vážení rodiče,

od pondělí 17. května 2021 je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací ve všech krajích. V Kraji Vysočina pokračuje rotace tříd 2. stupně.

V naší škole bude výuka probíhat takto:

prezenční výuka ve škole: I. stupeň, VII. a IX. třída

distanční výuka doma: VI. a VIII. třída

Třídy ve škole se učí podle stálého rozvrhu. Rozvrhy distanční výuky VI. a VIII. třídy jsou upraveny, třídní učitelé je vloží žákům do google učebny.

Škola má nadále povinnost testovat děti, které se účastní prezenční výuky ve škole. Žáci 1. stupně se budou testovat s frekvencí jednou týdně (pondělí), žáci 2. stupně s frekvencí dvakrát týdně (pondělí, čtvrtek).

Testování se nemusí účastnit děti, jejichž rodiče doloží, že dítě

1. prodělalo laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní
  2. má negativní výsledek POC antigenního testu nebo PT-PCR testu, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotnických služeb
  3. má vystavený certifikát MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní.

Děti, které se testování nezúčastní, nemohou být přítomny na prezenční výuce. Jejich absenci bude škola evidovat jako omluvenou.

Ve vnitřích prostorách školy nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst - žáci nejméně chirurgickou roušku, zaměstnanci respirátor.

Obědy ve školní jídelně mají žáci, kteří se účastní prezenční výuky, přihlášené. Pokud oběd nebude žák odebírat, je třeba ho odhlásit u vedoucí školní jídelny.

Od pondělí 24. května by již měla být obnovena prezenční výuka ve všech třídách I. i II. stupně.

Přidáno 13. 5. 2021, autor: Vladimíra Stará

loader Načítám...