Řemesla a povolání

Řemesla a povolání

V rámci tématu „Řemesla a povolání“ jsme si celý týden povídali o různých profesích, přiřazovali jsme náčiní a nářadí danému řemeslníku. Vyprávěli jsme si o práci rodičů. Děti zaujala profese „Hasičů“, seznámily se s říkankou „Když zahouká siréna“, s důležitým telefonním číslem 150. Povolání jsme poznávali pomocí hádanek, četbou příběhů…

Nejvíce děti zaujala hra „Na listonoše“.  Děti nakreslily obrázek své rodiny, obrázek jsme vložili do dopisní obálky, nalepili jsme poštovní známku a dopisy jsme zanesli a vhodili do poštovní schránky. Rodiče měli z dopisu radost.

Druhá aktivita, která se dětem líbila - bylo „pečení dortu“. Děti si přinesly z domova kulatou krabičku od sýrů, tuto krabičku jsme namalovali hnědou temperovou barvou, ozdobili krupicí a vložili jsme do dortu dřevěné tyčinky ve tvaru svíček. Dort si děti odnesly s nadšením domů.

Novotná Ivana


Přidáno 4. 3. 2021, autor: Marcela Plocková

Zobrazení: Alba | Podle data

Řemesla a povolání


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina