ŠD II- návštěva muzea

20.10.2022 II.oddělení ŠD vyrazilo do borského muzea.

Díky poutavému vyprávění paní Křížové jsme se dozvěděli a viděli spoustu zajímavých věcí o Borech, Hatích a o tom, kdo vymyslel síťovku a spousty a spousty dalších věcí.

Viděli jsme krásnou panenku, které je 90 let, slyšeli jsme hrát dobový gramofon, prostě nádhera.

Děti dostaly i hádanky, např. měly poznat náčiní, díky kterému se dříve stloukalo máslo. Zajímavé byly boty pro ponocného, sbírka žehliček, vykrajovátko na cukroví, které by dnes ocenila kde která hospodyně.

Jen čas byl krátký, rozloučili jsme se s tím, že musíme ještě přijít.

Děkujeme paní Křížové za ochotu nám muzeum ukázat, za čas, který nám věnovala a hlavně za nadšení, něco takového budovat a udržovat.

B. Chalupová

Přidáno 5. 12. 2022, autor: Jana Benešová