Tandemová výuka v VI. třídě

Ve středu 30. září proběhla v 6. třídě již čtvrtá hodina tandemové výuky. Co je to tandemová výuka? Spojení zkušeností a didaktických dovedností dvou učitelů v jedné třídě, to jsou výhody, které nabízí tandemová výuka.  A mnohem více.  Máme zde více prostoru věnovat se žákům individuálně.  Každý žák se dostane ke slovu vícekrát za hodinu než v klasické hodině.  Hodinu si předem naplánujeme a společně se domluvíme, jaké metody  práce  použijeme,  a kdo má na starost konkrétní aktivitu. Během hodiny se střídáme a doplňujeme.  Po hodině naši práci pokaždé zhodnotíme. Celý koncept tandemové výuky nám je velmi sympatický a vítají jej i žáci.  Domníváme se, že má pozitivní vliv na jejich výsledky.

M. Aubusová,  V. Musilová

Přidáno 2. 10. 2020, autor: Vladimíra Stará