Včelky v únoru

Činnosti k integrovanému bloku Svět kolem nás – Řemesla a povolání, Karneval.

Třída Včelek se seznamovala s různými řemesly a povoláními. Děti nejprve poznávaly obrázky řemeslníků a poté přiřazovaly nástroje a jiné pomůcky, které k výkonu povolání potřebují. Děti také povídaly o povolání svých rodičů, o vlastních plánech a představách, o tom, co je baví a v čem mají zalíbení. A tak jsme se jeden den stali kominíkem, druhý den prodavačem, třetí den švadlenou, čtvrtý den lékařem a pátý den listonošem. Děti byly tématem zaujaté, bavilo je pantomimou předvádět povolání a
hádat je, poznávat, co která profese potřebuje a zkusit se do profese vžít.

Další týden se děti seznamovaly s pojmy masopust a karneval, podílely se na výzdobě třídy a užívaly si činností vyvolávající veselí a pohodu. Procvičily pusinky a jazýčky pomocí jazykolamů, hrály pohybové a námětové hry, tančily, procvičovaly geometrické tvary, barvy, počty a také ručičky a fantazii vyráběním klaunů z papíru.
I v naší třídě zněla hudba a smích... V pátek jsme si užili karneval, plný her, soutěží a tanečků. Děti přišly v krásných kostýmech, po celý den jim radostně zářila očka a bylo vidět, že se maškarní rej vydařil.

Štěpánková R.


Přidáno 25. 3. 2021, autor: Marcela Plocková

Zobrazení: Alba | Podle data

Včelky v únoru


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina