Výlet 5. třída, Holý vrch

Ve čtvrtek 24.6.2021 jsme vyrazili na výšlap do okolí Borů. Naše kroky nejdříve směřovaly po staré silnici směrem na Radenice.

Poté jsme pokračovali směrem na Cyrilov. Po cestě nás čekaly dvě

odbočky. První odbočka nás dovedla k pamětní desce věnované kpt. Pavlu Hromkovi (Operace Bauxite). Druhou odbočkou jsme se dostali na Holý vrch, kde na nás kromě krásných panoramat čekala i pauza na svačinu.

V Cyrilově jsme se zastavili u panelů naučné stezky a připomněli si dvě významné osobnosti spjaté s místní osadou – Josefa Požára a Milana Šimečka. Z Cyrilova nás vedly kroky zpět do Borů.

U lomu v Horních Borech jsme se na chvilku zastavili, abychom si pověděli něco o historii a současnosti těžby.

Výšlap jsme zakončili v Penzionu u Milostných, kde na nás čekalo příjemné pohoštění.

Výlet jsme si všichni užili a už teď se těšíme na další.

žáci 5. ročníku a p. uč. J. Kobylková

Přidáno 29. 6. 2021, autor: Jana Benešová