Základy programování se hrou ScottieGo.

Do hodin informatiky máme v 9. ročníku začleněny základy programování. V letošním roce jsme k seznámení s programováním využili programovací vzdělávací hru ScottieGo (verze Edu).

Scottie je malý sympatický robot. Ztroskotal nad naší planetou a potřebuje najít náhradní díly. Žáci ho programují, aby díly opravdu získal. K programování slouží programovací podložka a programovací slova. Ta žáci skládají a poté načtou fotoaparátem do tabletu. Aplikace žákům ukazuje, jak Scottie úkony plní.

Naši deváťáci se úkolu ujali opravdu s chutí, na úkolech pracovali i o přestávce. Pokud našli nejlepší možné řešení, byli aplikací ihned pochváleni. Občas se objevila hláška, že je možné vymyslet lepší řešení. To se žáci nevzdali a pokaždé své řešení vylepšili.

Díky této vzdělávací hře se žáci naučí používat základní příkazy, příkazy s opakováním, proměnné, funkce a další.

Doufejme, že se žákům podaří dostat se ve hře až do cíle – na nejvyšší úroveň hry.


Přidáno 24. 9. 2020, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Programování se ScottieGo


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina