Zimní sporty

Letošní zima nám přinesla konečně to pravé zimní období, dostatek sněhu, zamrzlé rybníky, mráz…                                 Děti si tak mohly na školní zahradě a školním hřišti dostatečně užít zimních radovánek. Stavěli jsme sněhuláka, dělali jsme sněhové bábovky, jezdili jsme na kluzácích, házeli jsme sněhovými koulemi, vyšlapovali jsme cestičky ve sněhu.

Nejvíce však děti zaujala hra „Na turisty zasypané lavinou“. Děti v hromadě sněhu vyhledávaly kuželky, hráli jsme na záchranáře horské služby. Hru jsme pro veliký zájem opakovali i druhý den.

Velký úspěch mělo i sportovní soutěžení a cvičení na nářadí v MŠ. Děti“ lyžovaly“, házely „sněhovými koulemi“, sestavovaly papírového sněhuláka a kreslily, “skákaly ze sněhového můstku“. Soutěže měly velký úspěch, domů děti odcházely spokojené, s medailí na krku.

Novotná Ivana

Přidáno 4. 2. 2021, autor: Marcela Plocková