V sobotu 20. května 2017 jsme oslavili 70. výročí otevření nové školy.

Celý sobotní program zahájila akademie v kulturním domě. V úvodu vystoupil starosta obce Josef Březka a ředitel školy František Eliáš. Poté již slovo patřilo žákům.

Následoval bohatý program ve škole. Ve vestibulu připomněl ředitel školy dvě osobnosti spojené s borskou školou - řídícího učitele pana Josefa Požára a manželku tehdejšího prezidenta Hanu Benešovou. Společně s ing. Marií Zmeškalovou, vnučkou Josefa Požára, odhalil pamětní desku.

Poté se již všichni rozešli po škole, aby si prohlédli fotografie absolventů, fotografie z činnosti školy, videozáznamy z historie školy a obce a zajímavé historické dokumenty. Posedět a popovívat se známými mohli všichni ve školních kavárnách.

Na školním hřišti bavil děti kašpar Kuba a dospělé Polenský Big Band.

V průběhu celého odpoledne si mohli návštěvníci zakoupit almanach vydaný u příležitosti oslav. Almanach je dále k zakoupení v kanceláři školy.

Děkujeme všech sponzorům za podporu oslav.

AGADOS, spol. s r.o.
APEX Central Europe, s.r.o.
Autocolor Šoukal s.r.o.
BOVYS, spol. s.r.o.
Catus servis spol. s.r.o.
COLAS CZ, a.s.
Elektro Zikmund, Bory
Falco computer, s.r.o.
Fibox, s.r.o.
Holoubek Trade s.r.o.
INTOP spol. s r.o.
Jihlavské potraviny, s.r.o.
JOPP Automotive, s.r.o.
Klempířství pokrývačství Dvořák Vladimír, Bory
Kment, s.r.o.
Kotačka Jiří & syn, Bory
KOVO Dufek s.r.o.
KOVO Koukola, s.r.o.
Lékárna u Černého orla, Velké Meziříčí
Obec Bory Kraj Vysočina v rámci projektu Náš rok s MA 21
Oční optika a optometrie NĚMEC, s.r.o.
Papírnictví Ivona Rousová, Velké Meziříčí
Petr Viliš - Výroba nábytku
Renova - Malec&Kadlec s.r.o.
Roman STUPKA, Malířské a natěračské práce
STAREDO s.r.o.
StudioReklama, Nové Dvory 94
Šárka Herzánová, Kobylí 562
Šebek Jan, Cyrilov
UCHYTILCZ, s.r.o.
VEZEKO, s.r.o.
Zachoval Vlastimil, Osové
ZEMAS AG, a.s.

V pátek 5.5. 2017 jsme již podruhé v tomto školním roce navštívili mateřskou školu, abychom společně zhlédli divadlo tentokrát s názvem „O včelce Bambulce“. Divadlo děti zaujalo a mělo i vzdělávací charakter. Děti formou pohádky získaly různé informace ze života včel, které pak na závěr společně s paní divadelnicí shrnuly a kdo chtěl, obdržel dokonce i kouzelné razítko, které údajně plní i některá přání.                        P. uč. M. Chalupa

Také letošní čtvrťáci dostali možnost, podívat se na dopravní hřiště do Velkého Meziříčí. Minulý týden jsme měli teoretickou část ve škole, kde jsme se dozvěděli mnoho pravidel, která se mají dodržovat na silnici, mnoho dopravních značek a viděli jsme videa, která pro nás byla hodně poučná. Včera jsme si vše vyzkoušeli v praxi na dopravním hřišti. Všem se nám dařilo, užili jsme si spousty legrace a na závěr jsme dostali průkazy, které z nás dělají šikovné cyklisty. Moc chceme poděkovat všem, kdo se na této akci podílí, a doporučujeme každému čtvrťákovi, aby se na dopravní hřiště podíval.                                Tř. uč. Kučerová

Dne 10. 5. se žáci 5., 6., a 7. třídy zúčastnili školního výletu. Nejdříve je čekala prohlídka zámku Hluboká, kde si prošli i zámeckou zahradu, ve které mnozí využili možnosti občerstvit se či zakoupit si něco pěkného na památku. Následovala příjemná túra k vyhlídkové věži na Rýdově kopci u obce Děbolín. Věž měří celkem 33 metrů a vede na ni dohromady 102 schodů, což si někteří výletníci sami přepočítali a schody si vyšli i vícekrát. Z věže měli žáci možnost vidět například Šumavu či rakouské Alpy. Z Děbolína byl už jen kousek cesty do Jindřichova Hradce, kde jsme vyhledali místo, kterým prochází 15. poledník východní délky. Při překračování čáry označující poledník si všichni přáli jedno přání, protože stará legenda praví, že se přání do roka a do dne vyplní. Na náměstí dostali žáci rozchod, který každý využil dle svých představ. Poslední zastávkou našeho výletu byla zpívající fontána, která nabízí jedinečnou podívanou. Poté jsme už všichni nastoupili do autobusu a přesunuli se zpět ke škole. Celý den nás všechny provázela nejen dobrá nálada, ale i krásné slunečné počasí.

dsc05557
dsc05558
dsc05559

Foto zde