Zlatý list

V pátek 19. dubna jsme oslavili ve škole Den Země. Pro žáky 5.- 9. ročníku byla připravena soutěž Zlatý list, mladší třídy navštívily stánek ortnitologů.

Všichni jsme se těšili, že akce proběhne venku v přírodě. Počasí nám ale nepřálo, proto jsme museli většinu aktivit přesunout do budovy školy. Na žáky čekala řada stanovišť - minerály a horniny, život ve vodě a jejím okolí, stromy a keře, ornitologie, botanika, odpady a ochrana životního prostředí, myslivost, úniková ekologická hra. Dále všechny skupiny prezentovaly svoji práci pro přírodu.

V kategorii mladších žáků (5. - 7. ročník) si nejlépe vedlo družstvo Křížáci ve složení Nevrklová Lenka, Špaček Milan, Mokchniak Tetiana, Kaštanová Monika a Slavíková Adriana, v kategorii starších žáků (8. a 9. ročník) pak družsvo Vlci ve složení Špaček Čeněk, Janda Lukáš, Souček Daniel, Zikmund Tomáš, Ďásek Václav a Nevrkla Josef. Tato družstva postupují do krajského kola. Přejeme hodně úspěchů!

Všechna družstva prokázala, že se v přírodě umí orientovat a že se přírodu snaží chránit. V tomto ohledu nebylo žádných poražených.

Děkujeme všem odborníkům - myslivcům, rybářům a dalším, kteří nám pomohli s organizací soutěže.

Přidáno 22. 4. 2024, autor: Vladimíra Stará

Zlatý list