21.5. žáci 1.třídy prožili další projektový den. Celý den pracovali ve skupinách, řešili problémové úlohy, vyhledávali a zpracovávali informace o ptácích na jaře, přičemž rozvíjeli své komunikační dovednosti a naslouchali druhým. počítalo se, četlo, psalo i tvořilo. Ve třídě celý den panovala přátelská atmosféra.                              tř.uč. M.Weinhöferová

Ve středu 16. a ve čtvrek 17. května jsme ve Velkém Meziříčí odehráli závěrečné turnaje v miniházené. Ve starší kategorii Čipmánci a Kapři, v mladší Krokodýli a Štiky statečně bojovali s miniházenkáři z Velkého Meziříčí a Měřína. Všem hráčům patří velká pochvala za reprezentaci naší školy. Končili jsme unavení, ale spokokojení s odvedeným výkonem. Navíc ozdobeni lesknoucími se medailemi smile

Miniházená - květen 2018

Foto zde

Žáci 4.třídy v měsíci květnu absolvovali lekce dopravní výchovy. Nejprve jsme se ve škole 9.5.2018 seznámili s pravidly dopravy na silnicích, prošli jsme si dopravní značky. V pondělí 14.5. jsme jeli do Velkého Meziříčí na hřiště, kde jsme jezdili na kolech. Bylo to fajn, děti jezdily bezpečně, moc je to bavilo.

tř.uč. J.Benešová

To je název soutěžního tématu v časopisu R&R, kterého se zúčastnily 4 naše žákyně 7. třídy. Jejich úkolem bylo vymyslet si podle svých představ ostrov, erb této země a obyvatele, kteří tam žijí. To vše měly popsat. Ke každé části bylo minimálně 50 slov, samozřejmě anglicky.

Eliška Hedbávná měla název své práce „Undrieland“. Zbývající 3 děvčata Zuzana Ambrožová, Zuzana Hažmuková a Aneta Vaňková pracovaly ve skupině a jejich ostrov se jmenoval „Emojiland“.

Ke zhlédnutí nabízíme jejich výtvarnou část prací.

M.Aubusová

Foto z přírodovědné stezky Zlatý list pro 1. stupeň