Za fyzikou a chemií do VIDY

V úterý 30. dubna 2024 nadešel den, kdy odjela 7. a 8. třída na plánovanou exkurzi do Brna do Science centra VIDA.

Jako první měla objednaný program 8. třída. Byla to úniková hra zaměřená na vědomosti z fyziky a chemie. Téměř všem se podařilo úkoly vyřešit, tím získat indicie a uniknout.

Děvčata ze 7. třídy si vybrala téma Barevná chemie a chlapci Generátor. Děvčata pracovala po celou dobu ve dvojicích a prováděla pokusy zadávané lektorkou programu. Chlapci ve skupinách řešili praktické úlohy o elektrárnách. Dozvěděli se hodně nových informací.

Ve zbývajícím čase si všichni prohlédli vystavené exponáty, které si mohli z velké části i vyzkoušet. V rámci vstupného žáci navštívili také science show.

Celý den velmi rychle utekl. Do školy se děti vrátily nabity spoustou nových poznatků a zážitků.

M. Aubusová, J. Kobylková, M. Kotačková

Přidáno 5. 5. 2024, autor: Vladimíra Stará