SEV Ostrůvek Velké Meziříčí – IX. třída

V pondělí 29. dubna se žáci deváté třídy vydali do Střediska ekologické výchovy Ostrůvek ve Velkém Meziříčí na program s názvem Neskočíme na špek.

Tento program byl specifický v tom, že jeho první část probíhala v místní pobočce řetězce Penny Market. Zde žáci ve skupinkách zjišťovali informace týkající se regionálních potravin, bioproduktů, množství použitých obalů, zemí původu nebo třeba obsahu palmového oleje v potravinách.

Poté jsme se přemístili zpět do budovy SEV a zjištěné informace jsme si navzájem odprezentovali. V poslední části našeho programu jsme si podle receptů připravili jednoduché pomazánky a další pokrmy. Na ně jsme využili potraviny, které často doma zbývají. Chuťově zajímavé pesto jsme připravili např. i z plevelných bylin přímo ze zahrádky.

Celý program nás vedl k zamyšlení nad udržitelností a směřováním vývoje naší konzumní společnosti. Děkujeme SRPDŠ za uhrazení tohoto programu.

Tř. uč. Věra Musilová

Přidáno 5. 5. 2024, autor: Vladimíra Stará