Ohlédnutí za okresním kolem v přespolním běhu

6. 10.2021 pořádala OR AŠSK ČR Žďár nad Sázavou a Středisko volného času ACTIVE Žďár nad Sázavou okresní kolo přespolního běhu.

V silné konkurenci nám naši žáci ostudu opravdu neudělali! A měla jsem z nich velkou radost. Protože závod doběhli úplně všichni. Našim nejlepším běžcem byl Lukáš Ambrož, který je členem atletického oddílu Sokol Velké Meziříčí a doběhl v čase 12:00 na pěkném 22. místě. O to větším překvapením byl čas Matěje Drápely, který je žákem 7.třídy, g a doběhl v konkurenci deváťáků v čase 12:36 na 34. místě. Jeho bratr, dvojče, v čase 14:08.

Dalšími členy družstva byli Radim Smejkal 8.tř. v čase 15:20, Michal Kaštan 8.tř. v čase 15:23, Zdeněk Ambrož 7.tř. v čase 15:25.  Družstvo chlapců běželo v deštivém počasí 3 km. Z 80 běžců na startu závod dokončilo 70.

Ještě úspěšnější bylo družstvo dívek, které obsadilo 9 místo z 11. Dívky běžely v dešti 1,5 km. Naší nejlepší běžkyní se stala Zdislava Ambrožová z 9.tř. v čase 7:25 na 19 místě. Barbora Ambrožová s časem 8:52, Andrea Jakubcová s časem 8:53, Magdaléna Pekárková s časem 9:27. Dalšími členkami družstva byla Simona Havelková s výsledkem 9:45 a Erika Jandová v čase 10:20. Zapsaných bylo 70 závodnic a doběhlo 64.

Všem žákům k překonání jejich osobních rekordů blahopřejeme a přejeme další sportovní úspěchy!