Tandemová výuka pokračuje – online

Tentokrát jsme se sešli již podruhé v 6. třídě na online tandemové výuce. Přichystaly jsme si s paní učitelkou Musilovou velikonoční hodinu v anglickém jazyce. Děti měly za úkol hledat velikonoční předměty jako např. vajíčka, zajíčky, košíček,… Pod každou věcí se skrýval úkol na opakování gramatiky a slovíček, který musely děti splnit. Některé úkoly měly na konci indicie, které si děti zapisovaly a na závěr hodiny si složily větu z těchto indicií. A kde to všechno hledaly? Ve virtuální školní zahradě. Na konci hodinu hodnotili sami žáci a měli napsat, jaká nová velikonoční slovíčka se naučili. A bylo jich hodně. Dětem se aktivity moc líbily a my jsme splnily náš cíl.     (M. Aubusová)

Jaro už je tu a online výuka stále pokračuje. Víme, že je to pro děti náročné, a tak se snažíme hodiny co nejvíce zpestřit. Už ve škole jsme s paní učitelkou Musilovou chodily učit do některých hodin v 6. třídě společně. Učení v tandemu má spoustu výhod, důležité je hlavně to, že učitel má více prostoru věnovat se žákům individuálně, navíc je možné vyzkoušet v hodině více metod a netradičních aktivit. Proto jsme se s paní učitelkou Musilovou rozhodly, že tandemovou výuku přeneseme i do online výuky. Žáky vedeme k práci ve skupinkách, snažíme se nyní klást důraz především na práci s textem, čtení s porozuměním a také na hlasité čtení. K tomu využíváme například aplikaci  Gather Town, což je prostředí, ve kterém se žáci pohybují prostřednictvím postaviček po školní třídě. Mohou tak spolu mluvit a pracovat ve skupinách. Tuto aplikaci využíváme i v jiných třídách, doufám, že je pro žáky příjemnou změnou. Všechny děti bych chtěla tímto pochválit za to, jak si v online prostředí vedou a jak skvěle zvládají práci s novými aplikacemi.     (D. Malášková)       


Přidáno 16. 4. 2021, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Tandemová výuka pokračuje – online


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina