Autorské čtení

Do mateřské školy přijela paní Lucie Zemanová a seznámila nás se svými knihami, které napsala pro děti.  Paní Zemanová napsala knihy dvě. Jednu říkankovou a druhou pohádkovou, s krátkými příběhy o zvířátkách. Společně jsme si vybrali a přečetli rýmovačku o zvířátku, pohybově jsme zvířátko ztvárnili a plnili zábavné úkoly.  Příběhy jsou psané poutavou formou tak, aby děti čtení bavilo. Děti mohou zvířátku z příběhu vymyslet a dopsat do knihy například jeho jméno.  Autorské čtení proběhlo na obou třídách, děti velmi dobře spolupracovaly a zapojovaly se do připravených činností.                                                                                                  Paní Zemanová touto svojí činností podporuje nemocného Honzíka z Velkého Meziříčí, v naší mateřské škole prezentovala autorské čtení zdarma.

Přidáno 8. 12. 2023, autor: Marcela Plocková

Autorské čtení