Bedřich Smetana 200

Na 2. stupni proběhl projekt k 200. výročí narození Bedřicha Smetany.
Bedřich Smetana 200

V letošním roce si připomínáme 200. výročí narození našeho z nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany, který se narodil 2. března 1824 v Litomyšli. Tuto skutečnost jsme neopomenuli ani v našich výchovách a využili jsme téma k mezipředmětové spolupráci.

Ročníky druhého stupně se v hodině hudební výchovy seznámily s životem a dílem Bedřicha Smetany. Žáci zde pracovali s videem, případně tvořili tzv. životabásně, u kterých se jim hodila pozorná práce s textem. Ve výtvarné výchově potom žáci umělecky ztvárnili některá z jeho hudebních děl, jiní se zhostili vytvoření tradičního i netradičního Smetanova portrétu. Všichni se práce zhostili s přesností i kreativitou, jak můžeme vidět v galerii.

Za zapojené učitele II. stupně Mgr. Pavel Zikmund

Přidáno 16. 3. 2024, autor: Vladimíra Stará