Beseda s fotografkou Blankou Sadilkovou – VI.. a VIII.. třída

I úplně obyčejný mladý člověk z malé vesničky na Vysočině si může splnit své sny a dostat se až do Hollywoodu. O tom nám přišla ve středu 16. 2. popovídat paní fotografka Blanka Sadilková.

Tato žena procestovala 48 států světa. V Himalájích pobývala v klášteře Šaolin, několik měsíců strávila v deštném pralese v Jižní Americe, fotografovala krásnou přírodu i různé přírodní katastrofy jako například zemětřesení. V Hollywoodu spolupracovala se známými herci. Díky své práci a možnosti pozorovat, jak se naše Země mění, se začala hodně věnovat i ekologii.

Její vyprávění bylo velmi zajímavé a inspirující. Dověděli jsme se nejen, co obnáší povolání fotografa, ale i spoustu zajímavých zážitků z cest po celém světě.

Věra Musilová, Marta Aubusová

Přidáno 24. 2. 2023, autor: Vladimíra Stará