„Den prevence dětských úrazů“ (3. třída)

V pondělí 6. 6. se 3. třída vydala na jednu ze základních škol do Velkého Meziříčí. Čekal tam na ně program s názvem Den prevence dětských úrazů. Jedná se o jednu z částí projektu „Program prevence dětských úrazů“. Cílem tohoto programu, který zaštituje Kraj Vysočina ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou, Policií ČR a Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina, je snížit množství a závažnost úrazů u dětí.

Třeťáci si prošli šest stanovišť, která byla zaměřena na ukázky a nácvik první pomoci a prevenci. Mohli si tak vyzkoušet např. masáž srdce a ošetření poranění. Dozvěděli se, jak předcházet úrazům a jak se chovat bezpečně. Povídali si také o návykových látkách a jejich vlivu na zdraví člověka. Vyzkoušeli si i brýle, které simulovaly stav, kdy je člověk pod vlivem alkoholu. Také byla dětem představena práce policie a zdravotníků záchranné služby. Program byl pestrý, děti se aktivně zapojovaly, tak jen doufejme, že úrazům budou předcházet a budou umět poskytnout první pomoc.

                                                                                                                                Tř. uč. P. Němcová


Přidáno 10. 6. 2022, autor: Jana Benešová

Zobrazení: Alba | Podle data

„Den prevence dětských úrazů“ (3. t


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina