Den v přírodě - Na rybách

V pátek 16. června jsme patřili ke skupince, která se rozhodla strávit dopoledne na rybách. S odborníkem panem Miloslavem Valou jsme vyrazili k rybníku Býčí louka, kde už na nás čekaly nahozené pruty. Ještě s dvěma pány rybáři jsme pronikali do tajů rybaření. Učili se vázat háček s návnadou (kukuřice, chlebová kulička, žížala), správně nahodit prut, vystihnout správný okamžik, kdy zatáhnout. Čtyřikrát jsme měli štěstí – na udici se mrskal menší kapřík lysec nebo šupináč J Kapříky jsme vrátili zpět do vody, ale domů jsme si odnášeli dřevěného, kterého jsme si dle libosti mohli vymalovat. Děkujeme pánům rybářům i klukům Valovým za spoustu cenných rad, oheň i špekáčky.

Dagmar Křížová


Přidáno 19. 6. 2023, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Den v přírodě - Na rybách


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina