Exkurze žáků VII. - IX. třídy do Rakouska

Žáci sedmé, osmé a deváté třídy se zúčastnili ve dnech 8. – 9. 6. naučné exkurze do Rakouska. První den jsme navštívili městečko Sankt Wolfgang. Zde jsme se prošli místními uličkami, prohlédli jsme si rodný dům Mozartovy matky a pokochali jsme se výhledem na alpské jezero Wolfgangsee. Pak už jsme se přesunuli do autobusu, který se vydal směrem do hlavního města rakouské spolkové země Salcbursko – do Salcburku.  Zde jsme zamířili do krásně rozkvetlých Mirabellských zahrad a k zámku Mirabell. Následně jsme pěšky přešli k Haus der Natur, kde jsme měli rozchod, a tedy možnost si v klidu prohlédnout vystavené exponáty. Nás konkrétně nejvíce nadchly modely staveb a různých typů krajin. Po prohlídce muzea jsme vyrazili do historické části města, prošli jsme si Obilnou uličku, ve které stojí rodný dům slavného Wolfganga Amadea Mozarta. Na jednom z náměstí jsme narazili na největší železnou Mozartovu kouli na světě. My jsme si však domů nakoupili raději Mozartovy koule normální velikosti. Po nabytém programu nás už čekal přesun na ubytování, které bylo pěkné, a vyspali jsme se zde výtečně. Na snídani jsme se pořádně nadlábli a pak se vydali směrem Bad Ischl, kde jsme si prošli hlavní promenádu. Protože pršelo, dlouho jsme se zde nezdrželi a zamířili jsme rovnou do slavného Hallstattu. Zde jsme se vydali nejdříve do solných dolů, ale než jsme se tam dostali, museli jsme vyjet lanovkou k dolu a vystát zde dlouhou frontu. V dolech to bylo super, byly tam dvě skluzavky a na konec prohlídky jsme se projeli důlním vláčkem. Po skončení prohlídky jsme sjeli lanovkou dolů a rychle jsme si prošli Hallstatt. Po procházce a nákupu suvenýrů jsme se už vydali domů. Cesta trvala šest hodin a dojeli jsme až po půlnoci. Všichni jsme si to moc užili, i když druhý den pršelo, a těšíme se, na jaký výlet pojedeme příště.

Petr van den Berg, Jan Klimeš, Adam Haller (žáci 8. ročníku)


Přidáno 16. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Rakousko - VII. - IX. třída


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina