Historická Praha a Poslanecká sněmovna očima našich žáků

Ve čtvrtek 5. října jsme společně s osmáky navštívili naše hlavní město Prahu. Začali jsme Národním technickým muzeem, kde bylo vystaveno spoustu technických věcí, od starých vysavačů až po letadla. Poté následoval Pražský hrad. Naše další zastávka byla Poslanecká sněmovna, kde nás milá paní poslankyně se svou asistentkou všude provedla, i tam, kde bychom se nedostali. Vyzkoušeli jsme si odhlasování nového zákona. Na závěr jsme přes Staroměstské náměstí s orlojem došli i na Václavské náměstí, kde jsme si dali zasloužený „Mekáč“ a KFC. Z Václavského náměstí jsme už jen došli na Hlavní nádraží, kde jsme nastoupili do autobusu a jeli spokojeni domů.

Výlet se nám moc líbil a děkujeme paním učitelkám, že se s námi do Prahy vypravily.

za IX. třídu Vojtěch Pipek

 

Ve čtvrtek 5. října 2023 jsme společně s devátou třídou vyjeli na exkurzi do Prahy.

Naše první kroky vedly do Národního technického muzea, kde jsme prohlídkou strávili necelé dvě hodiny.

Poté jsme přes Letenskou pláň došli na Pražský hrad. Zde jsme měli možnost vidět výměnu hradní stráže, projít si nádvoří a nahlédnout do katedrály sv. Víta.

Odtud jsme pokračovali na prohlídku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Potom jsme přes Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem na věži Staroměstské radnice došli až na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod.

Posilněni z KFC a McDonald´s jsme se sice unaveni, ale plni zážitků vraceli v podvečerních hodinách domů.

 žáci 8. ročníku a TU

 


Přidáno 13. 10. 2023, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze do Praha - 8. a 9. ročník


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina