Jaderná elektrárna Dukovany a vodní elektrárna Dalešice

Ve čtvrtek 12. 5. vyrazila 8. a 9. třída na exkurzi úzce spjatou s hodinami fyziky. Nejdříve žáky čekala prohlídka elektrárny v Dukovanech, která se odehrávala v moderně vybaveném infocentru. Na úvod žáky paní průvodkyně blíže seznámila s informacemi o jaderné energetice a poté měli žáci možnost prohlédnout si mnoho detailních modelů jako například model elektrárny, výrobního bloku či jaderného reaktoru. V prvním patře infocentra pak na žáky čekalo několik zajímavých interaktivních exponátů. Následně jsme se autobusem přesunuli k dalešické přehradě, kde nás paní průvodkyně seznámila s fungováním vodní elektrárny. Mohli jsme zde nahlédnout i do haly s turbínami, dokonce jsme viděli jednu z turbín v provozu.  Na závěr jsme vyslechli ještě několik zajímavostí a vydali jsme se plni nových vědomostí zpátky domů.

Za účastníky exkurze napsala Dita Malášková

Přidáno 19. 5. 2022, autor: Vladimíra Stará