Jubilejní 30. ročník soutěže Železný mužíček

Ve čtvrtek 20. června 2024 to u naší Základní školy Hany Benešové v Borech vypadalo opět jako v mraveništi nebo ve včelím úlu. Byla tu totiž spousta sportujících dětí, které závodily v tradiční soutěži „Železný mužíček“.                                                                                                                

Něco málo z historie

Soutěž založili dva učitelé - pan učitel Vojtěch Košábek a pan učitel Vladimír Pařil. Měla to být obdoba soutěže pro dospělé „Železný muž“. My v Borech jsme pořádali lehkoatletický čtyřboj vesnických škol a v Křižanově pořádali turnaj ve vybíjené a fotbalu. Pravidelné každoroční atletické klání přerušil na dva roky jen COVID. Jinak sportujeme pravidelně neuvěřitelných třicet let!!!

Soutěž ve zkratce:

Proběhl už 30. ročník, závodilo 131 dětí. Na tento ročník jsme pozvali i žáky ze ZŠ z Radostína n. Oslavou. Naši sportovci změřili své síly ve 4 disciplínách - šplhu, skoku dalekém, běhu na 60 m, hodu míčkem. Už podruhé plnili žáci 6. – 9. tř. i dvě disciplíny Sazka olympijského víceboje: hod basketbalovým míčem a sedy, lehy po dobu dvou minut.

Naši soutěž podpořili tito sponzoři: ALPA, a.s. Velké Meziříčí, Oční optika a optometrie Němec s.r.o. Velké Meziříčí, POEX Velké Meziříčí, a. s., Vezeko Velké Meziříčí, Kovo Dufek Velké Meziříčí, obec Bory, Asociace školních sportovních klubů a ČOV (Český olympijský výbor). Všem sponzorům moc děkujeme za krásné ceny!

Protože byli všichni šikovní, odnesl si cenu díky sponzorům každý soutěžící. A první čtyři jednotlivci i družstva získala úžasné jubilejní medaile, které nám vyrobila rodinná firma Laser Zikmund s. r. o.

Počasí – bylo krásné sportovní. Bylo totiž pod mrakem, takže se nám dobře sportovalo.

Nejlepší výsledky ke stažení

Zuzana Jurková


Přidáno 22. 6. 2024, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

železný mužíček


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina