Knihovna 5. třída

Březen je měsícem čtenářů, a tak jsme v pátek 17. března s páťáky navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila čtenářskou lekci, v níž se mohli všichni zúčastnění aktivně a s chutí projevit ve svých spisovatelských dovednostech. V úvodní motivaci si žáci zopakovali nepostradatelné prvky příběhu a seznámili se s koncepcí knihy Příběhostroj od Reného Nekudy. Následovala samostatná tvorba příběhu s hlavní postavou dívky Poppy? Žáci měli za úkol vytvořit příběh, v němž se čtenář dozví, proč Poppy pláče. Čtenářská lekce se nesla v duchu našich literárních hodin, a tak se stala hezkým doplněním samotné výuky. Páťáci tvoří krásné texty různých útvarů také doma a ve škole, takže tato lekce pro ně byla jako na míru ušitá.

Tř. uč. Mgr. Pavel Zikmund


Přidáno 22. 3. 2023, autor: Jana Benešová

Zobrazení: Alba | Podle data

Knihovna 5. třída


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina