Krajské kolo soutěže „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“

V pátek 27. května se naši žáci – Nela Eliášová (7. třída) a Jiří Kolář (8. třída) - účastnili krajského kola soutěže „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“.
Krajské kolo soutěže „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“

V pátek 27. května se naši žáci – Nela Eliášová (7. třída) a Jiří Kolář (8. třída) - účastnili krajského kola soutěže „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“. Oběma za reprezentaci naší školy děkujeme a k účasti v krajském kole blahopřejeme. Jirkovy vědomosti dosáhly v celkovém pořadí na 4. místo, za což si vysloužil dvoudenní zájezd do Humpolce.

Cílem krajské soutěže, která je určená žákům 7. a 8. tříd základní školy, je prověřit znalosti žáků z oblasti zemědělství a lesnictví, představit dětem zajímavým způsobem formou soutěžních otázek současnou tvář moderní zemědělské a lesnické výroby na Vysočině a posilovat vztah k rodnému kraji. Soutěž by měla dětem ukázat, jak důležitý je v zemědělství a lesnictví člověk a jeho vztah k přírodě, protože obhospodařované pozemky znamenají údržbu krajiny a trvale udržitelný rozvoj.

Přidáno 7. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará