Malé maturity v 9. ročníku

Během pondělí a úterý 6. – 7. 6. probíhal na naší škole projekt Malé maturity – závěrečné zkoušky 9. ročníku. Cílem projektu je nejen přiblížit žákům průběh skutečných středoškolských maturit, ale i zopakovat učivo z českého jazyka a matematiky, které si žáci osvojili během základní školy. Důraz je v projektu kladen i na závěrečnou práci, jejíž téma si každý žák volí podle svých zájmů. Při přípravě konzultují žáci své práce s učiteli a v den maturity je odprezentují před komisí složenou z několika vyučujících. Trénují tak vystupování před lidmi a zároveň odbourávání nervozity při veřejných projevech. Letošní rok byl výběr témat opravdu pestrý a zajímavý: Jaderná energie, Impresionismus, Oběhová soustava, Robotika v našem životě, Asie – turistické oblasti a mnohé další. Máme radost, že většina žáků přistoupila ke svým prezentacím zodpovědně, a měli jsme tak možnost vidět práce na velmi dobré úrovni. Doufáme, že i žáci mají ze svých výkonů radost, a těšíme se na další ročník Malých maturit s budoucí devátou třídou.


Přidáno 11. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Malé maturity v 9. ročníku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina