MŠ v 1.třídě

V úterý po Velikonocích zavítala do 1. třídy milá návštěva z MŠ Vídeň. Výlet si k nám udělaly 3 děti společně s paní ředitelkou. Ve škole je čekali natěšení prvňáčci i čarodějnické úkoly. Prvňáčci skládali z písmenek slova (čaruje, kočka, kouzlo, abraka, lektvar) a děti z MŠ měly podle klíčových slov uhádnout slovo čarodějnice. Slyšely pohádku a škaredé babce, která měla děti vést k zamyšlením se nad posuzováním lidí podle vzhledu. Prvňáčci dětem přečetli kousek ze slabikáře a všichni si společně zahráli skupinovou hru o diamanty. Podle řady barevných čarodějnic na lístečcích rozmístěných po třídě děti skládaly řadu – procvičily paměť. Posledním úkolem bylo pracovat s pracovním listem, kde se počítalo a hledaly odlišné čarodějnice. Všem to šlo dobře!

V pátek 14. dubna nás navštívilo 20 dětí z borské MŠ společně se 3 paními učitelkami. Děti se hezky představily a řekly, na co se do školy těší. Jelikož v 1. třídě dominují piráti, nesměli chybět ani v této hodině. Naučili jsme se pirátskou písničku, prvňáčci přečetli o zvířatech ze zoo a děti ze školky pak zvířata hádaly. Ve skupinkách děti hledaly stíny zvířat a vytleskaly slabiky. Nezapomněli jsme ani počítat a porovnávat. V pracovním listě se hledaly rozdíly mezi obrázky pirátů a k pirátům správné pirátky.

Děti z MŠ si vyzkoušely sedět v lavicích, jaké je to o přestávce a dostaly od prvňáčků květinu z lízátka. I prvňáčci dostali sladkou odměnu a krásné králičí záložky. Věříme, že se za námi budou děti v září těšit.

Děkujeme za návštěvu!

Nikola Staňková