Ohlédnutí za exkurzí V. a VI. třídy v Brně

Ve čtvrtek 24. března se žáci pátého a šestého ročníku zúčastnili exkurze do Brna. Společně s pedagogy M. Aubusovou, J. Kobylkovou a P. Zikmundem navštívili Hvězdárnu a planetárium Brno, kde se poutavou formou dozvěděli mnoho zajímavého o naší Sluneční soustavě, Galaxii a o souhvězdích. Poté se přesunuli do nákupního centra Galerie Vaňkovka, kde se všichni podle své chuti občerstvili. Posilněni vyrazili žáci do Pavilonu Anthropos, který je součástí Moravského zemského muzea. Zde žáky zaujaly především interaktivní expozice z dob pravěku a jako nejatraktivnější exponát se jevila rekonstrukce mamuta v životní velikosti. Našemu výletu přálo obdivuhodně krásné počasí a společně jsme si celý den moc užili.

Za pedagogický doprovod: p. uč. Pavel Zikmund

Přidáno 6. 4. 2022, autor: Vladimíra Stará