Osmáci v PROUDU

V úterý 13. června se osmá třída vydala vlakem na sportovní výlet do Lanového centra PROUD v Brně.  Zde jsme měli objednaný lezecký program na celé dopoledne. Z vlaku jsme vystoupili v Brně – Lesné
a s úsměvem na tváři se vydali k lanovému centru. Když jsme však lanové překážky spatřili, mnohým z nás úsměv z tváře vymizel.

Program začal týmovou hrou Hobby Horsing, při které jsme měli odpovídat na zapeklité otázky z učiva základní školy. Jako nejtěžší otázku jsme vyhodnotili tuto: Jak se jmenoval sob s červeným nosem z družiny Santa Clause?

Po této zahřívací aktivitě už jsme se vydali na nízká, ale hodně vratká, lana. Zde jsme se naučili techniky lezení a jištění. Když jsme zvládli i toto, následovalo oblečení lezeckých postrojů a ukázka lezení a jištění na cvičné lezecké stěně. Zde si každý obě aktivity vyzkoušel, aby získal jistotu potřebnou pro vysoká lana, která tvořila hlavní část našeho programu. Nejdříve jsme k nim přistupovali s obavami, ale jak se první lezci pustili do zdolávání překážek, opadl strach i z ostatních.
I když překážky byly opravdu vysoké, díky výborné týmové práci a domluvě je zdolali téměř všichni. Šplhali jsme po lezecké stěně, proplétali se pavučinou, skákali ve vzduchu jak Tarzani. Vše bylo založeno na týmové spolupráci a důvěře. S jistotou mohu říci, že jsme všichni překonali sami sebe a naplnili motto centra a dotkli se nebe.

Po programu jsme se přesunuli na Náměstí Svobody, kde jsme si dali rychlý oběd. Aby náš výlet nebyl jen čistě sportovní, vydali jsme se po obědě na okruh kolem hradu Špilberk a katedrály svatého Petra a Pavla. Procházku jsme zakončili v nákupním centru Vaňkovka, kde si každý po svém užil plánovaný rozchod. Před čtvrtou jsme nasedli do vlaku a vydali se na cestu domů.

Celý den nám přálo krásné letní počasí. Myslím, že jsme si výlet všichni užili a ještě více si upevnili náš už tak dobrý kolektiv.

Věra Musilová

Dana Havelková


Přidáno 16. 6. 2023, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet 8. ročník


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina