Pasování prvňáčků na čtenáře

V pondělí 12. června jsme se s prvňáčky vydali do naší oblíbené borské knihovny. Tentokrát nás tam čekala i královna – paní starostka. Ani sama nemůžu uvěřit, že školní rok uběhl jako voda a malí prvňáčci už znají celou abecedu a vše si zvládnou sami přečíst. A takový pokrok se musí pořádně oslavit. Jak jinak, než pasováním na opravdové čtenáře a čtenářky. Každý prvňáček královně přečetl kousek z knížky a byl pasován. Děti dostaly pro vzpomínku borský odznak, pamětní list i jedinečnou knihu Křeček v letu!. Kniha byla získána díky projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Po pasování nesměla chybět fotografie s královnou. Ve zbytku času jsme ještě prozkoumali knížky a různé hry a hračky.

Moc děkujeme za čas a přípravu paní Dostálové, paní Křížové a paní Kaštanové.

Čtenáři z 1. třídy a Nikola Staňková

Přidáno 15. 6. 2023, autor: Jana Benešová