Plavu, plaveš, plaveme

Již druhým měsícem navštěvuje 4. a 5. třída kurz plavání v bazéně ve Žďáře nad Sázavou. Kvůli složité situaci jsme nemohli jezdit minulý a předminulý rok, navazujeme tak po tříleté odmlce. Všechny děti se na úterní lekce plavání těší a dělají hodinu od hodiny viditelné pokroky. Paní lektorky vedou hodiny profesionálně a dětem čas strávený ve vodě rychle uteče. Každá lekce začíná rozplaváním, poté jde každý do své skupiny. V jednotlivých skupinách se děti učí plavat podle svých plaveckých schopností a zlepšují tak své dovednosti. Správné návyky jsou upevňovány pomůckami, vodními hrami. Na plavání budou děti určitě rády vzpomínat a v létě se z vody budou těšit, až všem ukáží, jak se zdokonalily. Teď už je čeká poslední lekce a pak se mohou těšit na „mokré vysvědčení“.

M. Aubusová, N. Staňková

Přidáno 24. 5. 2022, autor: Vladimíra Stará