Přírodovědný program „Kůrovec“ – Ekologické středisko Baliny

V pátek 27. května vyjela 8. a 9. třída do lesů v okolí ekologického střediska v Balinách. Přírodovědný program nám měl pomoci pochopit důvody, které vedly k tomu, že dnes z naší krajiny ve velkém mizí smrkové lesy. V první aktivitě jsme se proměnili ve stromy a kůrovce a zjistili, že oproti smrkovému lesu má větší šanci odolat kůrovcové invazi smíšený les. V další aktivitě jsme hledali známky obnovy lesa – semenáčky a mlazinu. Na dalším stanovišti jsme pomocí vrstevnic modelovali terén a výškové stupně lesa. Do daných nadmořských výšek jsme správně umisťovali jednotlivé druhy stromů. Ve zbytcích lesa jsme se ještě snažili najít živého kůrovce. Povedlo se JL. V závěru jsme se shodli na tom, že kůrovcové kalamity jsou hlavně důsledkem lidské činnosti, která není vždy promyšlená.


Přidáno 11. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

8. a 9. ročník Baliny


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina