Rybářství a chovatelství ryb v 8. a 9. ročníku

V pátek 21. dubna proběhl v 8. a 9. ročníku projektový den na téma Rybářství a chovatelství ryb. Naše pozvání přijali odborníci z řad rybářů, členové Moravského rybářského svazu z Velkého Meziříčí. Pan Bohumír Machát je předsedou a dlouholetým kronikářem spolku a pan Miloslav Vala, který se věnuje práci s mládeží a zároveň vede na naší škole rybářský kroužek.

Rybáři nám připomněli základní informace o rybách (stavbě těla, způsobu života, ochraně ryb, a další). Popovídali o chovu ryb. Teď už třeba víme, jak starý je kapr, který se dostane na náš vánoční stůl. Pan Machát představil knížky, ve kterých sepsal své zážitky z rybaření a ukázal nám i některé ze svých úlovků. V závěru jsme zhlédli film, který mapuje historii sportovního rybářství ve Velkém Meziříčí, ale třeba i krajinu před vznikem přehrady v Mostištích.

Za příjemné povídání moc děkujeme a těšíme se, že se brzy setkáme třeba někde u vody.

Dagmar Křížová


Přidáno 2. 5. 2023, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Rybářství a chovatelství ryb


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina