Sbor Babačka o prázdninách nezahálel

Přečtěte si o prázdninových vystoupeních sboru.
Sbor Babačka o prázdninách nezahálel

S naším sborem Babačka jsme letošní sezónu zahájili benefičním koncertem v evangelickém kostele v Boskovicích, kde jsme účinkovali společně s Ivou Bittovou a Janem Čižmářem, který hrál na historické nástroje jako je theorba a loutna. Výtěžek z koncertu byl věnován na výstavbu nové ZŠ a MŠ v Sudicích.  Měli jsme pěkný pocit nejen z vystupování, ale i z dobrého úmyslu, pro který byl celý koncert realizován.

Další velmi významnou pěveckou zkušeností bylo soustředění na Slovensku v Modre, kde jsme spolu s Ivou Bittovou, jejím synem Antonínem Fajtem, slovenským sborem Magdalenka a ukrajinským sborem Paljanica natáčeli vánoční CD, na které se opravdu těšíme. Celé natáčení a zkoušení bylo velmi emotivním prožitkem, na který budeme dlouho vzpomínat. I zde se ukázalo, že je Iva fenomenální zpěvačkou a její hudební tvoření nemá hranic. Patří jí naše velké dík za to, že nám umožnila se účastnit tohoto nádherného projektu. Spojení hlasů různých národností byl pro nás ohromným zážitkem a prostředí a akustika kostela Narození svatého Jana Křtitele tomu dodala unikátní podmínky a atmosféru.

Stejně jako loni jsme ani letos nechyběli na folkových prázdninách v Telči, kde jsme tentokrát účinkovali nejen s Ivou, ale i s Ivem Viktorinem a jeho kolegy muzikanty v sestavě Trio. Program byl velmi pestrý a podle reakcí publika bylo vidět, že jsme si to všichni náramně užívali. Zázemí tu bylo opět velmi přátelské a pohodové. Pokud byste si chtěli poslechnout záznam celého vystoupení, tak ho najdete zde: https://www.prazdninyvtelci.cz/prenosy/2022/2020-ivo-viktorin-trio-a-iva-bittova-a-babacka

Jsme rádi, že nás na toto účinkování doprovodili také naši blízcí a přátelé, se kterými jsme mohli své zážitky sdílet.

A co bude dál? Rozhodně se chystáme i nadále pilně zkoušet a přestože teď bude Iva několik měsíců za hranicemi, rádi bychom vám s její podporou na dálku připravili malý vánoční koncert, abychom podpořili adventní náladu a pozvedli radost v duších nás všech. A zpěv je pro to ideálním nástrojem. Takže ať žije hudba a těšíme se na brzké hudební setkání s vámi všemi.

Za sbor Babačka Martina Weinhőferová

Přidáno 1. 9. 2022, autor: Vladimíra Stará

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina