ŠD I, II okolí Borů
Ve čtvrtek 6. října jsme se se školní družinou, oddělení jedna a dvě, vydali na příjemnou podzimní vycházku po stezce okolo Borů. Počasí nám přálo – slunce se občas schovalo za mraky, ale vzduch byl svěží a krásně voněl lesem.
Cesta vedla klidnou přírodou a u každé zastávky jsme se na chvíli zastavili, něco si pověděli a dozvěděli se zajímavosti o okolí. Mluvili jsme také o různých druzích stromů, které rostou v našem lese – poznávali jsme borovice, břízy, smrky i duby, porovnávali jejich listy a kůru a povídali si, jaký má každý strom v přírodě význam.
Zajímavou částí naší vycházky byla zastávka u „uší lesa“. Tam jsme si všichni na chvíli ztichli, zavřeli oči a poslouchali, co nám les vypráví. Slyšeli jsme zpěv ptáků, šumění listí, praskání větviček i vzdálené klepání datla. Bylo to, jako by s námi les opravdu mluvil.
Na závěr jsme si společně zopakovali, co jsme se dozvěděli, a s dobrou náladou se vrátili zpátky do školy. Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další družinové dobrodružství v přírodě. p.uč. M.Kotačková