ŠD I + II - výlet

Naše školní družina se ve čtvrtek 16. 5. vydala na vzrušující dobrodružství do KOVOZOO, a co jsme zažili, nám zůstane v paměti navždy.

Po příjezdu jsme se nejprve vydali do kovárny, kde nás čekala fascinující lekce o zpracování kovů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o kovářství a měli možnost sami si vyzkoušet práci s železem. Nejen že jsme se dozvěděli, jak se kov zpracovává, ale dokázali jsme i něco vykovat sami - a to hned sedm hřebíků! 

Poté jsme si dopřáli zaslouženou obědovou pauzu, abychom nabrali energii pro další dobrodružství. A to nezůstalo dlouho na sebe čekat, protože jsme se vydali vláčkem do sběrného dvora. Projížďkou sběrným dvorem jsme mohli pozorovat plno bílých spotřebičů, televizorů a mnoho dalšího. Uvědomili jsme si, jak důležité je recyklovat a chránit životní prostředí.

Ale to nebylo všechno! Po návratu jsme obdivovali nádherná zvířátka a postavy vyrobené z kovu. Navštívili jsme i vrak letadla, což bylo pro nás všechny velkým zážitkem.

Na závěr jsme se ještě posilnili, abychom měli dostatek energie na zpáteční cestu. Mladší členové družiny navštívili loď, zatímco ti starší se vydali na maják.

Náš výlet do KOVOZOO byl nejen poučný, ale i naplněný dobrodružstvím a zábavou. Jsme vděční za tuto skvělou příležitost prozkoumat svět kovů a jejich nekonečné možnosti.


Přidáno 19. 5. 2024, autor: Jana Benešová

Zobrazení: Alba | Podle data

ŠD I + II -výlet


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina