ŠD II- výlet Urbanice

9.června II.oddělení ŠD vyrazilo na výlet, na který jsme se celý týden připravovali.

                Četli jsme článek o vesnici Urbanice, která zanikla. Kreslili jsme si plánek, jak by tato obec vypadala dnes. Pustili jsme uzdu fantazii a přemýšleli, co by v ní mohlo být a co bychom chtěli, aby zde bylo. Dokonce jsme i jedno odpoledne věnovali psaní pověsti o daném místě.

                Samotný výlet začal obědem ve školní jídelně, kde jsme se posilnili a vyrazili. Cestu jsme si zpříjemnili hrou, kdy každý dostal kolík na prádlo, kterého se musel nepozorovaně zbavit - předat ho někomu tak, aby si toho nevšiml. Dál musely děti dávat pozor na předem určených místech, protože během cesty dostávaly záludné otázky a kdo byl pozorný a věděl správnou odpověď, dostal díl mapy, na které bylo zaznačené místo s pokladem. Zhruba v oblasti, kde urbaničtí žili, dostaly děti poslední díl mapy. Po seskládání zjistily, že poklad na ně čeká ve škole.

                Cesta proběhla dobře, stále jsme objevovali nové a nové kolíčky na batohu, mikině, dokonce i ve vlasech… Cesta zpět byla svižnější, protože jsme měli za zády bouřku. Vrátili jsme se všichni, nikdo se nechtěl v Urbanicích usadit.    p. uč. B. Chalupová


Přidáno 20. 6. 2022, autor: Jana Benešová

Zobrazení: Alba | Podle data

ŠD II. . výlet Urbanice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina