ŠD - vánoční odpoledne

9.12.2021 jsme si v obou družinách užili předvánoční čas, který si pro nás připravila paní vychovatelka D. Havelková.

 Po obědě jsme si všichni vyrobili Vánoční skřítky a mohli jsme vyrazit na vánoční stezku. Ta začínala u čističky, vedla kolem kompostárny a částečně po naučné stezce - Poznáváme Bory. Obsahovala 30 hádanek týkajících se Vánoc. Děti musely hádanky rozluštit a z každé hádanky si zapsat určité písmeno, aby jim vyšla tajenka - „Nejkrásnější Vánoce jsou s rodinou.“

 Cestu nám zpříjemnila ohromná nadílka sněhu, místy jsme se brodili téměř po kolena ve sněhu, takže děti byly nadšené a neváhaly ani do sněhu „vyválet“ andělíčky J.

Zpět ke škole jsme se bezpečně dostali po novém a prohrnutém chodníku.

Na stezku jsme vyrazili ve 2 skupinách a ten kdo přišel první, měl za úkol dochystat vánoční punč plný ovoce a vitamínů.

Děti si za vyluštěnou tajenku mohly najít odměnu, kterou jim paní vychovatelka schovala na různá místa v šatnách. A pak jsme se už všichni těšili na pizzu, protože jsme od oběda nic nejedli a na čerstvém vzduchu ve sněhu nám všem vyhládlo. Posilnění a příjemně unavení jsme se ještě pustili do dvou vánočních zvyků - pouštění lodiček a házení bačkorou.

Pak už jen zbývalo posbírat všechno teplé oblečení a jít domů. Bylo to pěkné odpoledne. Děkujeme paní vychovatelce D. Havelkové a její rodině za organizaci, paní učitelce J. Benešové a paní asistentce B. Doležalové za pomoc.

                                                                                                              B. Chalupová


Přidáno 14. 12. 2021, autor: Jana Benešová

Zobrazení: Alba | Podle data

ŠD - vánoční odpoledne


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina