Terezka a Evžen

Čápi v mateřské škole

V březnu jsme v mateřské škole začali sledovat online kameru, která snímá čapí hnízdo v Třebíči. 28. března se na komín vrátila čápice Terezka a čekala na svého loňského partnera Toníčka. Na hnízdo však nalétl mladý čáp, který dostal jméno Evžen. Toníček přilétl až po čtrnácti dnech. Byl tak vysílený, že souboj o místo na hnízdě s Evženem prohrál. Terezka nového partnera zpočátku odmítala, ale po nějaké době ji Evžen přemluvil.  Od té doby jsme mohli sledovat námluvy, přípravu hnízda a netrpělivě jsme vyhlíželi první vajíčko. Dočkali jsme se 11. dubna. Během týdne Terezka snesla ještě další čtyři vajíčka.Přírodní zákony jsou neúprosné, museli jsme se tedy vyrovnat i se smutnými událostmi. Nevylíhnutí pátého čápátka a úmrtí čápátka čtvrtého. Bylo nejmenší a velmi slabé. Věřte, že nám ukáply i slzičky. Nyní už čápata krásně přibývají na váze a dostala „pracovní“ jména Arnošt, Alex a ta nejmenší je Amálka. Tímto čapím projektem jsme natolik nadchli, že jsme si vytvořili pestrou výstavku prací na téma Čáp. Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života čápů. Nyní budeme sledovat přípravy na létání. Čápata mají na křídlech taková malá srdíčka. Věříme, že jim přinesou štěstí, létat se s pomocí rodičů naučí, a do teplých krajin všichni v pořádku doletí.                                                                    Tři měsíce žijeme čapí rodinkou. Příští rok tedy budeme od března netrpělivě vyhlížet návrat Terezky a Evžena.                                                                                                                                                  


Přidáno 1. 7. 2024, autor: Marcela Plocková

Zobrazení: Alba | Podle data

Terezka a Evžen


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina