Učíme se navzájem - III. a IX. třída

V pondělí 14. listopadu prožili žáci třetí třídy netradiční hodinu angličtiny. Místo jednoho učitele jich přišlo rovnou 15.

V rámci projektu „Učíme se navzájem“ si k třeťákům přišli s paní učitelkou Aubusovou vyzkoušet práci učitele jejich starší spolužáci z devátého ročníku. Pro ně to byla velká výzva, které se chopili s vervou. S třeťáky se nejprve seznámili a zopakovali učivo, které již umí. Pak se pustili s nadšením do nových slovíček a jejich procvičování. Někdo využil obrázky nebo kartičky, někdo trénoval paměť. Třeťáci jim na oplátku zazpívali písničku o barvách. Hodinu jsme zakončili společnou hrou.

Většina deváťáků byla velmi kreativní. Třeťáci si všechna nová slovíčka pěkně zapamatovali a hodinu si užili. Za to deváťákům moc děkujeme.

Věra Musilová

Marta Aubusová